Günümüzde hem kadın hem de erkek artık sadece ağrı ve çürük gibi nedenlerle değil, estetik açıdan güzel bir görünüme sahip olmak için de diş hekimine başvuruyor. Kozmetik konturlama yöntemiyle dişlerde oluşan renk ve şekil bozukluklarını, hafif çapraşıklıkları küçük dokunuşlarla düzeltmek mümkün.

Dişlerin doğal yapısını korumasıyla benzerlerinden ayrılan kozmetik konturlama, kolay uygulanması sebebiyle Sevgililer Günü gibi özel günlerde güzel bir gülüş için hızlı bir çözüm sunuyor.

Bonding uygulamasıyla etkileyici bir görünüme kavuşun

Diğer diş estetik uygulamalarına göre daha az maliyetli olması, her yaşta uygulanabilmesi ve anesteziye gerek duyulmaması gibi avantajlarıyla dikkat çeken kozmetik konturlamada ilk aşama, Bonding uygulaması olarak öne çıkıyor.

Bonding yönteminde, malzemeler dişin dış yüzeyine tatbik ediliyor, böylelikle kırılmış ya da hasar almış dişler onarılarak, muntazam görünüm elde ediliyor. Bu yöntemle ayrıca dişler arasındaki boşluklar kapatılıyor ve diş boyları ağzın genel yapısına uygun olarak, istenilen boya getirilebiliyor.

Kozmetik konturlamanın ilk aşaması olan Bonding yönteminde, dişlerdeki şekil bozuklukları giderilerek, estetik açıdan tatmin edici sonuçlar alınmaktadır. Bonding’in tek seansta, anesteziye gerek duymadan yapılabiliyor olması uygulamanın avantajları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bonding yönteminden en yüksek verimi alabilmek ve kullanım süresini uzun tutabilmek için; kişinin kabuklu yemişler ve buz gibi sert nesneleri ısırmaktan kaçınması ve tırnak yeme gibi dişlere zarar verebilecek olumsuz davranışlardan uzak durması gerekmektedir.

İkinci aşama olan Bleaching yöntemiyle, dişler arzu edilen beyazlığa ulaştırılıyor

Öz güvenli bir gülüşün olmazsa olmazları arasında yer alan beyaz dişlere Bleaching, yani diş beyazlatma işlemiyle sahip olmak mümkün oluyor. Diş beyazlatmada yeni nesil uygulamalardan olan lazer uygulaması sayesinde, etkili ve başarılı sonuçlar elde edilerek, kişilerin dişlerdeki renk değişimlerine bağlı olarak gelişen estetik kaygıları giderilebiliyor.

Kozmetik konturlama uygulamasının ilk adımı olan Bonding uygulamasından sonra yapılacak olan beyazlatma işlemiyle, estetik açıdan tatmin edici bir görünüme kavuşulmaktadır. Diş beyazlatma dediğimiz Bleaching’de dişlerdeki gözeneklerin temizlenmesi için, dişlere oksijenli su veya özel bir jel tatbik edilmektedir. Bu maddelere, yaklaşık olarak 45 dakika süresince lazer ışığı tutularak beyazlama işlemi tamamlanmaktadır. Beyazlatmanın derecesi, kişinin diş renginin ve yapısının durumuna da bağlı olarak diş hekimi tarafından belirlenmektedir. Dişler beyazlatılarak kişilerin mükemmel dişlere kavuşması sağlanmakta, Sevgililer Günü ve yılın diğer her gününde hayal edilen gülüşe sahip olunmaktadır.


İstanbul Diş Hekimi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!