Tek diş implant
Tek diş implant

Tek diş eksikliği ve implant:

Bazen bir enfeksiyon bazen bir kırık bazen de eski kanal tedavisinde ortaya çıkan bir enfeksiyon nedeni ile dişlerinizden birisini çektirmek zorunda kalabilirsiniz. Çekilen dişin yeri ilk başlarda sizi rahatsız eder, diliniz hep o boşluğa gider. Birkaç hafta sonra ağzınızda çekilmiş dişin boşluğu artık sizi rahatsız etmemeye başlar. Dişiniz ve yanaklarınız ağzınızın bu şekline alışır. Ancak çiğneme fonksiyonunuzu sağlayan bir dişiniz artık yoktur ve siz daha az bir kuvvetle besinleri öğütmeye çalışırsınız.

implant

Midenize inmeden önce ağızda ezilerek sindirilmeye başlayan besinler eksik diş sayınız oranında daha az öğütülürler. Diğer taraftan boş kalan yerin önündeki ve arkasındaki dişler desteksiz kalırlar ve boşluğa doğru kayma ve devrilme hareketi yapmaya başlarlar. Boşluğun karşı çenesinde yer lana dişlerde kapanış sağlayamadıklarında uzamaya başlarlar ve diş diziniz zaman içerisinde kaymaya başlar.

Dişlerinizin arasında yemek artıkları kalır ve dişlerin daha hızlı çürümesi için uygun bir ortam yaratmış olursunuz. Oysa çekilen dişinizin yerine bir tane implant yaptırarak bütün bu olumsuzlukların önüne geçmek mümkündür.

©Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya


İstanbul Diş Hekimi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!