Vajinismus ve gebelik
Vajinismus ve gebelik

Vajinismuslu hastaların cinsel birleşme olmadan da gebe kalmaları son derece nadir olsa da mümkün. Vajinismuslu eşlerin dış genital bölgesine ejekulasyon sonucu atılan spermler hareket edebilirler. Önce vajinaya, vajina içinden de rahim ve sonrasında tüplere ulaşarak ovulasyonla atılmış bir yumurtayı dölleyerek gebelik oluşumuna neden olabilir. Cinsel birleşme olmadan kızlık zarının hala olduğu, bakire bayanlarda da benzer gebelik tabloları ile karşılaşmaktayız.

Kliniğimize vajinismus tedavisi için başvuran hastalarımızın en büyük arzuları çocuk sahibi olabilmek ve ailelerinin devamlılığını sağlamak. Daha önceden yanlış tedavi merkezlerinde yanlış tedavi uygulamaları nedeniyle vajinismus tedavisinin başarılı olacağına inançları kalmayan hastaların çoğunun direk çocuk sahibi olabilmek için tüp bebek merkezlerine başvurduklarına da tanık oluyoruz. Her ne kadar çiftlerin tüp bebek veya aşılama ile çocuk sahibi olma şansları olsa da, vajinismus ve cinsel problemleri çözüme ulaşamayacaktır.

Cinsel birliktelik yaşayamamış çiftlerin çocuk sahibi olmak için başvurdukları tüp bebek veya aşılama ile gebelik şansları % 30- 40 oranında değişmektedir. Kullanılan hormon ilaçlarının yan etkisi, tedavi için geçen zamanın yorucu ve uzun olması ve yüksek maliyeti bu tedavi sırasında mutlaka gözönünde bulundurulmalıdır.

Tüp bebek tedavisi ile yorucu, stresli bir tedavi ile sonrasında yaşadıkları başarısızlık cinsellikle birlikte yaşadıkları hayal kırıklığını daha da derinleştirecek ve mutsuzluklarını artıracaktır.

Oysa vajinismusun doğru tedavi merkezlerinde ortalama 3 veya 4 gün içinde yapılabilecek % 100 tedavisi ile hem doğal yollardan gebelik şansınızı hem de kalıcı olarak cinsel probleminizi çözme şansınızı yakalayacaksınız.

Vajinismus problemininin çözüme ulaşması ile çiftlerin birbirleri ile iletişimi daha da güçlenir ve sosyal ortamlarda kendilerine olan güvenleri artar. Hem özel hayatlarında hem de iş hayatlarında daha mutlu ve huzurlu hissederler.

Vajinismus sorunununda başarıya ulaşmış hastalarımızın hemen hepsi tedavi sonrası hayatlarından bir sanki bir sis perdesinin kalktığını ve bu kadar kolay tedavi olabileceklerini tahmin etmediklerini şaşkınlıkla ifade ederler.Ankara Kadın Doğum uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!