Vshape ile  ameliyatsız yüz germe
Vshape ile ameliyatsız yüz germe

30' lu yaşlardan itibaren cildin kendini yenileme süreci yavaşlamaya başlar.Cilt eskisine oranla daha kurudur.Göz çevresinde çizgiler belirmeye başlar.Takip eden yıllarda farkedersiniz ki cildiniz sıkılığını kaybetmeye başlamıştır.

Yaşlandıkça yüzün üst kısmındaki yumuşak dokular , yerçekiminin etkisiyle aşağıya doğru yer değiştirir.Eskiden V şeklinde olan yüz ovalimiz bozulur ve genişlemeyle beraber U şeklini almaya başlar.Bizi olduğumuzdan daha yaşlı gösteren çizgiler değil, yüz ovalinin hatlarını kaybetmesi ve yüz şeklinin değişmesidir. Cilt ile altındaki yapı arasında bulunan bağlar bazı bölgelerde diğerlerine oranla daha gevşektir. Yüzün yanakların alt kısımları, orta yüz, boyun gibi bazı kısımlarında daha fazla sarkma, yaşanabilir. Bu durum ; gıdı, gevşek boyun derisi ve derin gülme çizgileri gibi klasik yaşlanma işaretlerinin asıl sebebidir.

Yüz gençliğinin önemli kriterlerinden biri olan ve zaman içinde bozulan V formunu tekrar yaratmak için kullandığımız teknolojik yöntemlerden birisi de VShape teknolojisidir.

VShape ; yüz şekillendirme , yüz germe , boyun, çene ve gıdı bölgesini ameliyata başvurmadan yeniden şekillendirmek için özel olarak geliştirilmiş bir sistemdir. VShape teknolojisi ile cildin derin tabakalarındaki kollajen lifleri ısıtılarak cildin dış yüzeyinin gözle görülür bir şekilde gerginleşmesi sağlanıyor ve alt tabakalardaki destek dokulardaki sarkmalar toparlanıyor.

Nasıl Etki Gösteriyor?

VShape ultrason ve radyofrekansı aynı anda kombine olarak uygulayan bir teknolojidir.Ultrason dalgaları çok iri yapılı olan yağ hücrelerini sarsarak parçalıyor.Sonrasında ise radyofrekans yöntemiyle cilt ve cilt altı bağ dokusu yüksek ısı ile uyarılır.Bu uyarılma sonucu bol miktarda üretilen kollajen lifleri dokuyu güçlendirerek sıkılaştırır, düzgünleştirir ve parlak bir görünüm kazandırır,

VShape teknolojisi sadece yüzün V formunu yeniden yaratmak için değil aynı zamanda gıdı ve boyun bölgesindeki sarkmalar ve derin kırışıklıklarda da etkili ve kullanılan bir yöntemdir.

VShape yüz uygulamasında seanslar 14 gün arayla uygulanıyor.Tek seans 20 dakika kadar sürüyor.İlk seansdan itibaren sonuçlar alınmaya başlanıyor.Fakat etkili sonuçlar için 4 seanslık bir tedavi programı öneriliyor.

Uygulama esnasında herhangi bir ağrı hissedilmiyor.Uygulama sonrasında kişi günlük rutinine dönebiliyor.

Vshape sistemi FDA (amerikan gıda ve ilaç dairesi) tarafından onaylı ve son derece güvenlidir.

VShape ile alınan sonuçlar kalıcı olduğu için takip eden yıllarda sadece bir seans yaptırmak, alınan sonucu korumada etkili oluyor.

.


Ankara Medikal Estetik Uzmanı uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!