Yağ operasyonları
Yağ operasyonları

Yağ Emme (Liposaction)

Vücuttaki fazla olan bölgesel alanlara birikmiş olan yağ dokusunun, saction (emme) yöntemi ile bölgedeki yağ dokusunun boşaltılmasıdır. Operasyon farklı tekniklerde uygulanır. Yağ dokusunun vücuttaki toplanma bölgeleri erkek ve bayana göre değişir. Erkeklerde göbek ve basenlerde, kalıcı erimeyen nitelikte yağ toplanması, bayanlarda uyluk iç ve dışı, basenler, bel bölgesi ve kalçalarda kalıcı yağlanma gözlenir.

Kişiler kilo vermek istediklerinde bu saydığımız bölgeler en son eriyen bölgelerdir. Liposaction sonrası operasyon sırasında bu bölgelerdeki yağ hücreleri boşaltıldığı için bu bölgelerin tekrar yağ toplaması önlenmiş olur ve operasyon öncesine dönüş olmaz.

Yan etkiler:Hematom, enfeksiyon, transuda (iltihapsız sıvı toplanması) ve az da olsa yağ embolisidir. Hastaların operasyon sonrası 3 ay kadar korse kullanması gerekir. İyi bir sonuç almak için operasyon sonrası masaj, egzersiz ve mezoterapi, uygulanması önerilir.

Yağ Hücresi Nakli (Lipo Filling)

Vücudun kalıcı yağ dokularından saction (emme) yöntemi ile yağ dokusunun alını, özellikle yüzde ve vücudun yağ dokusu erimiş ve çökmüş alanlarına enjekte edilmedir. enjekte edilmiş yağ hücrelerinin en fazla %40 kadarı yaşamını devam ettirir, geri kalan vücut tarafından emilir. Bu nedenle operasyonun bir kaç kez istenen sonuca göre tekrarlanması gerekebilir.


Antalya Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!