Yetişkin Psikoterapi, kişinin ruhsal anlamda yaşadığı zorlanmalar, duyguları tanıma, öfke kontrolü, çatışma yönetimi veya kariyer gelişimi, farkındalık oluşturma veya kendini geliştirmeye yönelik uygulanan psikoterapidir.

Evlilik Öncesi Evliliğe Hazırlanma, iletişim, ihtiyaçların ilişkiye yerleştirilmesi, sağlıklı ve uyumlu ilişki gerçekleştirme, kök ailelerle sağlıklı dengeyi kurma üzerine yapılan psikoterapiyi kapsar.

Evlilik Psikoterapisi; evliliğin ilk aylarında eşler daha uyumlu ve birbirini anlamaya yönelik çaba içinde iken ilerleyen yıllarda yorulur ve kendisinin karşı tarafça beslenmediğini fark eder. Değişen ihtiyaçlar, değişen evlilik evreleri, cinsellikte yaşanan sorunlar, büyük aile ile ilişkilerin düzenlenmesi veya evlilik yorgunluğu çalışılan konular arasındadır.

Aile psikoterapisi; aile içinde yaşanan zorlu süreçleri ele alarak, çatışmaların adını koyma, çözme becerileri kazandırmak, tüm aile üyelerinin gelişimleri ölçüsünde değişimlerini aileye yansıtmak ve aileyi geliştirmek amaçlanır.


Bursa Psikoloji uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!