Yüzün cilt ve cilt altı dokusunun öne ve aşağıya doğru sarkması sonrası oluşan çöküntü ve kırışıklıklar hastaya yaşlı bir görüntü vermektedir. Operasyon bu görüntünün giderilmesini amaçlamaktadır. Operasyon kesi alanı, kulak ön çizgisi ve arkası ile saç içerisine gizlenerek yapılan bir operasyondur.

Operasyonda cilt altındaki dokularda oluşan sarkmalarda toplanır, gevşemiş fazla cilt cilt altı dokusu kesilerek atılır. Yüz germe yanında, gıdıktaki sarkmalar ve yağ birikimleri liposaction yöntemi ile ya da cerrahi olarak giderilir.

Yan etkiler: Hematom, enfeksiyon, transuda (iltihapsız sıvı birikimi) oluşabilir, hasta hastahanede 1-2 gün kalır. Ameliyat sonrası hasta ortalama 10 gün kadar maske kullanır.

Operasyon sonrası kişi 10-15 yaş daha genç görünüm kazanır.

Kaş Kaldırma :

Kişinin fiziksel yapısına uygun şekilde kaş yapısının kalıcı veya 3-5 yıl kalacak şekilde askı yöntemi ile şekillendirilmesidir. Muayenehane şartlarında lokal anestezi ile uygulama gerçekleştirilir.

Alın Germe:
Alındaki kırışık görünümün ortadan kaldırılması için yapılır. Kesi yeri kişinin alın açıklığı değerlendirilerek kesi saç arasından veya saç çizgisinden yapılır, doku fazlası çıkarılıp atılır.

Uygulama hastahane şartlarında yapılır, hasta hastahanede 1 gün kalır. Hasta 10-15 yıl genç görünüm kazanır.Antalya Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!