YÜZ KIRIŞIKLIKLARINDA SOMON ANTIOKSIDAN VE HIGH FREKANS MEZOLİFT TEDAVİLERİ

Bu soru özellikle 30’lu yaşların ortalarına doğru hızlanan cildin yaşlanma sürecinde hanımları önemli arayışlara sevk eder.

20li yaşlarla birlikte vücutta cildi yenilemeyi sağlayan maddelerin üretimi azalır. İlerleyen yaşla birlikte cildin elastin ve kollagen yapısında bozulmalar ve gevşemeler oluşur. Cilt daha hızlı bir yaşlanma süreci içindedir. Hele kent yaşamının olumsuz çevre koşullarını soluyor,güneşe maruz kalıyor ve cildinize gerekli özeni göstermiyorsanız cilt yaşınız mevcut yaşınızın üstüne koyuyor demektir. Cildimizin alt tabakasında bulunan fibroblast adlı hücreler tarafından üretilen elastik ve kollagen liflerin sayısını arttırmak mümkündür. Aslında elastik ve kollajen lifleri üreten fibroblastlar genellikle bir nevi kış uykusu gibi hibernate halinde elastik ve kollagen lif üretimini yavaşlatrlar.Böylece ciltte giderek artan çizgilenmeler ve kırışıklıklar oluşmaya başlar.Bu durumu yavaşlatmak ve geriye çevirmek yani cildi gençleştirmek mümkündür.Bu amaçla uzun yıllardır somon balığından elde edilen bazı maddeler ve cilt gençleştirici anti oksidan kokteyli kullanılmaktadır.Yaklaşık olarak 25 yıldır kullandığımız bu yöntemle fibroblastları uyarmak ve yeniden elastik ve kollagen lif sayısını arttırarak cildi gençleştirmek mümkün olmaktadır.

Bu tedavi Fransa kaynaklı olup ilerleyen teknolojisiyle bu gün high frekans mezolift adıyla özel bir tabancayla seri enjeksiyonlar halinde uygulanmaktadır.

Tedavi aynı zamanda cildin su tutma kapasitesini arttırmakta ve cildi güneş ışığının kurutucu ve yaşlandırıcı etkilerinden korumaktadır

1)Cildin gençleştirilmesi ve yüz çizgilerinin tedavisi

2)El sırtındaki kırışıklıkların tedavisi amacıyla kullanılmaktadır


İstanbul Medikal Estetik Uzmanı uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!